مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» وگان بودن چه مزیت هایی برای سلامتی دارد؟

وگان بودن چه مزیت هایی برای سلامتی دارد؟

فواید گیاهخوار بودن برای سلامتی

رژیم های گیاهی معمولاً غنی از فیبر هستند و از کالری و چربی کمتری نسبت به رژیم های غیر گیاهی برخوردار هستند. این روش ، چه برای چند وعده غذایی و چه برای دهه ها ، می تواند برای سلامتی شما از راه های مختلف مفید باشد ، از جمله:

· کنترل وزن

 پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی معمولاً به این معنی است که در کل کالری کمتری دریافت خواهید کرد (به شرطی که گوشت را با مقدار زیادی کربوهیدرات ساده ناسالم مانند نان سفید و ماکارونی عوض نکنید ). مطالعات نشان داده است که گیاهخواران به طور متوسط ​​در مقایسه با دیگران شاخص توده بدنی (BMI) کمتری دارند.

· کمک به قلب 

با نخوردن گوشت ، رژیم غذایی شما از نظر چربی اشباع و کلسترول کمتر خواهد بود ، که در نهایت خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد . گیاه خواران سطح پایین کلسترول LDL "بد" دارند . 

· مدیریت فشار خون بالا 

مصرف یک رژیم غذایی گیاهی ممکن است به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

· دیابت را بهبود ببخشید

 گیاهخواری دیابت نوع 2 را درمان نمی کند ، اما ممکن است به ثبات قند خون کمک کند و تا زمانی که رژیم متعادل دارید، همچنین می تواند خطر ابتلا به سایر عوارض مربوط به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

· محافظت از سرطان  

گیاهخواران نسبت به افراد غیر گیاهخوار آمار میزان سرطان کمتری دارند و این نشان دهنده ارتباط بین پیروی از رژیم غذایی گیاهی و کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان است.

· خطر سندرم متابولیک پایین 

برخی از مطالعات نشان می دهد افرادی که بشقاب های خود را با گیاهان پر می کنند نیز دارای میزان کمتری سندرم متابولیک هستند.


همه این مزایای سلامتی به یک مورد مهم خلاصه می شود: گیاهخوار بودن ممکن است به شما کمک کند تا عمر طولانی تری داشته باشید و تحقیقات نشان می دهد که بین مزایای سلامتی و چگونگی رعایت رژیم غذایی گیاهخواری رابطه وجود دارد. گیاهخواران سختگیر (معروف به وگان) که بیشترین مزایای سلامتی را دارند و به دنبال آنها لاکتو گیاهخواران هستند.

تأثیر رژیم گیاهخواری در کاهش وزن و کنترل وزن

گیاهخواران با رژیم غذایی پر از سبزیجات ، غلات سبوس دار و حبوبات ، فیبر زیادی دریافت می کنند. فیبر به شما کمک می کند تا سیری را افزایش داده و اگر در کل کالری کمتری دریافت کنید می تواند منجر به کاهش وزن شود.

یک مطالعه در مورد افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که پیروی از رژیم گیاهخواری تقریباً دو برابر موثرتر از رژیم غذایی کم کالری در کاهش وزن بود. به طور کلی، BMI های گیاهخواران نسبت به گوشتخواران کم است و تحقیقات نشان می دهد که گیاه خواری می تواند به محافظت در برابر چاقی کمک کند.


مجله ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله