علائم سرطان تخمدان

» علائم سرطان تخمدان

 

7 علامت سرطان تخمدان که باید از ابتدا مراقب آن باشید

در صورت تجربه یکی از آنها بلافاصله با پزشک مشورت کنید

سرطان تخمدان یکی از انواع کشنده سرطان است که می تواند توسط زنان تجربه شود. این بیماری که به عنوان "قاتل خاموش" شناخته می شود ، هیچ شاخص مشخصی ندارد.

بنابراین ، زنان باید بدانند که علائم اولیه سرطان تخمدان چیست. این بدان جهت است که در صورت وجود می توان از همان ابتدا بر بیماری غلبه کرد.

اغلب اوقات ، علائم حتی به راحتی قابل تشخیص نیستند. طبق گفته پزشک متخصص زنان و زایمان مرکز سرطان MD Anderson ، شانون وستین، این علامت اغلب به عنوان شرایط دیگر اشتباه گرفته می شود.

در نتیجه ، سرطان تخمدان خیلی دیر تشخیص داده می شود و امکان درمان آن کم است. در واقع ، طبق انجمن سرطان آمریکا (ACS) ، سرطان تخمدان بیش از سایر سرطان های سیستم تولید مثل زنان باعث مرگ می شود.

بنابراین ، علائم اولیه سرطان تخمدان که خانم ها باید مراقب آنها باشند چیست

1. درد شکم یا لگن

میچل هافمن ، MD ، دکتر انکولوژیست زنان از مرکز سرطان موفیت گفت که درد در ناحیه شکم یا لگن نشانه گسترش سرطان تخمدان است.

بله ، سرطان تخمدان نوعی سرطان است که می تواند متاستاز کند ، یا به نواحی دیگر سرایت می کند. این سرطان می تواند به لگن ، قسمت فوقانی معده ، روده و دیافراگم گسترش یابد.

علاوه بر این ، سرطان تخمدان همچنین می تواند باعث تشکیل مایعات در معده شود که این وضعیت اغلب باعث درد در فرد مبتلا می شود.

2. حالت تهوع

حالت تهوع بیش از حد ، حتی به طور ناگهانی تمایل به غذا خوردن از علائم اولیه سرطان تخمدان ، است.

این به این دلیل است که وقتی سرطان تخمدان گسترش می یابد ، عملکرد روده و دستگاه گوارش نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر همه چیز از کنترل خارج شود ، می توانید حالت تهوع و استفراغ و همچنین کاهش اشتها را تجربه کنید.

اگر این شرایط رخ دهد ، به این معنی است که فضای شکم شخص شما احتمالاً کمتر از حد معمول است. این شرایط به این دلیل اتفاق می افتد که توموری وجود دارد که رشد می کند و یا مایعات اضافی تجمع می یابد.

3. همیشه نفخ و یبوست داشته باشید

توجه داشته باشید که آیا اغلب دچار نفخ ناگهانی و یبوست می شوید. هافمن توضیح داد که با سرطان تخمدان می تواند هر دو را تجربه کنید.

این اثر به دلیل اختلال در عملکرد روده ، بوجود می آید.

در شرایط عادی ، روده ها ماهیچه هایی دارند که می توانند غذا را تحت فشار قرار دهند. وقتی سرطان در سطح خارجی روده ایجاد می شود ، یعنی وقتی سرطان تخمدان گسترش می یابد ، عملکرد عضلات کاهش می یابد.

در نتیجه ، سیستم کار اندام های گوارشی کاهش می یابد و احساس نفخ و یبوست برای مدت طولانی وجود دارد

4- احساس دفع ادرار مکرر

ظهور تومور در تخمدان باعث فشار مثانه می شود. همین امر باعث می شود که ظرفیت مثانه کمتر از حد معمول باشد.

با گذشت زمان ، مثانه شما سریعتر احساس پر شدن می کند و تعداد دفعات دفع ادرار شما افزایش می یابد.

5. قاعدگی نامنظم

هافمن گفت، وقتی تومور در تخمدان های شخص وجود داشته باشد ، عملکرد آن مختل می شود. در نتیجه ، چرخه قاعدگی شخص نامرتب است.

پریود می تواند بیشتر، دفعات کمتر یا حتی بدون قاعدگی باشد. اگر این شرایط ناگهانی ادامه پیدا کند ، مهم است که شما بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

سرطان تخمدان همچنین به دلیل مشکلات عدم تعادل استروژن می تواند در دوره های قاعدگی تداخل ایجاد کند.

6. درد هنگام مقاربت

هافمن گفت ، درد در فعالیت جن-سی می تواند به دلیل چندین عامل ایجاد شود. یکی از آنها تومور تخمدان است که سپس به داخل اندام تناسلی فشار می آورد.

علاوه بر این ، تغییرات هورمونی در بدن شما به دلیل سرطان تخمدان می تواند اندام تناسلی شما را نیز خشک کند. این وضعیت مطمئناً می تواند باعث ناراحتی یا درد در هنگام مقاربت شود.

7. احساس سوزش در معده

یکی از تأثیرات سرطان تخمدان بر روی معده شما، ایجاد رفلاکس در مری است. این وضعیت اغلب باعث احساس سوزش از معده به مری می شود.

علائم مشابه اختلالات اسید معده ، همان بیماری ریفلاکس معده (GERD) است.

اگرچه برخی از این علائم ممکن است به دلیل سرطان تخمدان نباشد ، اما بازهم مراجعه به پزشک برای مهم است.

به خصوص اگر این بیماری برای مدت طولانی رخ دهد و بهبود نیابد. اگرچه به طور حتم به دلیل سرطان تخمدان نیست ، اما می تواند به دلیل سایر مشکلات سلامتی باشد.آخرین مطالب این وبلاگروانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
وگان - گیاه خواریبرنامه غذایی وگان ، گیاه خواری و خام گیاه خواری