بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» گلمکان -شهرستان چناران

گلمکان -شهرستان چناران

گلمکان -رشته کوه بینالود شهرستان چناران

شهر گلمکان واقع در دامنه شمالی رشته کوه بینالود،از توابع شهرستان چناران در استان خراسان رضوی میباشد که منطقه ای کوهستانی و سردسیر به شمار می‌رود.

شهر گلمکان به دلیل جاذبه‌های گردشگری طبیعی خود به سرزمین گل و صخره معروف شده است چراکه در هر گوشه از این سرزمین چیزی جزء گل، طراوت و زیبایی نمی‌توان دید.

رودخانه گلمکان که از رشته کوه بینالود سرچشمه می گیرد به این منطقه زیبایی وصف ناپذیری را هدیه داده است، در سر چشمه این رودخانه و در میان بلندترین ارتفاعات خراسان، دریاچه طبیعی چشمه سبز وجود دارد که به منظور آبیاری باغات و مزارع شهر گلمکان استفاده می شود.

جاذبه های گردشگری طبیعی و خاص یزد مطلب مرتبط جاذبه های گردشگری طبیعی و خاص یزد

محصولات این شهر نظیر آلبالو،سیب،زردآلو،گیلاس،گردو نشانی از شرایط اقلیمی کوهستانی و سردسیری این منطقه است.

خانه مسافر -شهر گلمکان

برای اقامت در این منطقه میتوانید از خانه مسافر و یا خانه های های بوم گردی استفاده کنید ،این خانه ها در واقع خانه‌های قدیمی و تاریخی هستند که با همان شکل و ساختار گذشته مرمت کلی می‌شوند. در این میان، بررسی‌های لازم برای وجود استانداردهای کافی در اقامت‌گاه هم انجام می شود.،البته مسیر چشمه سبز هموار نیست و بهتر است به جای خودروهای سواری معمولی از نیسان یا جیپ استفاده کنید.


مجله ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده